VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH OFICIÁLNÍHO ČESKO-SLOVENSKÉHO

DREAM THEATER

FANCLUBU ~ SYSTEMATIC FANS

15102329_10209683357415150_1216877993_o

 

Dovolte mi krátké úvodní slovo…Nápad založit český DT Fan club vznikl začátkem r. 2014…. Avšak události toho roku byly více než, troufám si říct, osudové, což vyústilo v přetvoření nápadu a to na CZ-SK DT fanklub…. Ale dostanu se k tomu, ještě prosím chvíli čtěte. :-)

Aby jste všichni, kdož sem přicházíte, pochopili, kdo je ta, co si toto celé vymyslela, chtěla bych se zmínit o mých velmi raných hudebních začátcích a událostech posledních let, které sehrávají podstatnou roli a zaslouží si být zde zmíněny. :-)

Největší zásluhu na tom, jakým směrem jsem se, co se týče hudby ubírala, mají na svědomí mí nejdražší rodičové, kterým z celého srdce děkuji, že mne takto vedli a že ze mne vychovali člověka, kterým jsem dnes. Byla jsem prostě odkojena tou nejlepší muzikou… Široký záběr rodičů od Moody Blues, Chicago, přes TOTO, ELO, RUSH, Journey, YANNI, Jean Michel Jarre, Asia, INXS, po Queen, Camel, Queensrÿche a mnoho, mnoho dalších… byl pro mne určující v mém hudebním vývoji a zaměření..

Dodnes vidím živě, kdy jako malá 7 letá holčička,  škemrám u otce, aby mi do walkmana pustil zas a znovu High Hopes od PINK FLOYD…. Já už tehdy byla tou nádherou tak uchvácena..!

Následovala éra TOTO…. Yanni… Nebo éra Michael Jackson… :-)  Vše přetrvává dodnes…

Avšak největší éra jménem DREAM THEATER mne zasáhla o něco později…

Prvně se DT dostali do rukou v NYC mému otci, který si s sebou v r. 1990 přivezl kazetu When Dream and Day Unite… Kdy jsem je poprvé vzala plně je na vědomí, si už přesně nepamatuji, ale tipuju tak okolo r. 2000… Tehdy i vůbec poprvé DT vystoupili v ČR, ve Zlíně (20. 7. 2000, Sportovní hala Novesta) !

Můj první koncert DT jsem však zažila až v r. 2007 spolu s rodiči, bratrem a kamarádem Davidem v polských Katowicích (Chaos in Motion World Tour). Pocity z této show lze těžko popsat….. jedním slovem  – NÁŘEZ !!!

A to byl teprve začátek mé nejfantastičtější životní cesty….

V r. 2009 DT ohlásili další tour (Black Clouds And Silver Linings) a mezi hostícími městy se k mé radosti objevila i Praha (30. 6. 2009, Tesla Aréna)… Samozřejmě jsme s Davidem museli jet a bylo to mocné !!! Prostě WOOOOOOOOOOOOOOW !!!

Dream Theater také vystoupili v rámci festivalu Benátská Noc 2011 (Malá Skála, Český Ráj).

Po třetí live show nesoucí název An Evening With Dream Theater (29. 1. 2014, Tip Sport Arena,), kdy jsem při 3 hodinovém fenomenálním, snovém divadlu prožívala absolutní stav blaženosti, euforie… slzy štěstí tekly proudem…. jsem byla natolik maximálně uchvácena, že jsem se definitivně utvrdila v tom, že DT je má celoživotní Láska.

Události téhož roku byly víc než skvělé, další milník a pro mne další rozhodující moment nastal, když DT 5. března potvrdili svou účast na festivalu Masters Of Rock 2014 ve Vizovicích… ! Neuvěřitelné nadšení přišlo s oznámením, že proběhne i Signing Session ! Whoohoohoooo 😀 .  Co jsem v tu chvíli prožívala, asi není třeba nijak rozepisovat… Ale věděla jsem, že to je má šance se s DT potkat konečně osobně !

Datum 10. 7. 2014 považuju za jeden z mých nejemotivnějších dnů života – opravdu jsem se s DT potkala, podepsali se mi na fotografii a CD „A Dramatic Turn Of Events“, podala jsem si ruku s MM, JR a JP a dokonce jsem měla tu čest, osobně předat Petruccimu ručně vyřezaný dřevěný svícen s pozlaceným logem Majesty z dílny mého otce – uměleckého řezbáře. Jaká to čest ! Věřím a doufám, že jim svícen někde ve studiu dělá radost, šíří hřejivé světlo a navozuje inspirativní atmosféru při tvoření dalších mistrovských veleděl.

Následující show, kdy jsem se asi 15 000 davem probojovala do první řady, stojíc na straně Johna Myunga a Jordana Rudesse, byla úchvatná, celý zážitek byl umocněn mnoha upřenými pohledy Jordana, Jamese i Johna P….  Možná si mne po autogramiádě pamatovali… ?? :-) Myslím totiž, že jsem tam byla za největšího exota… :-)

Cestou z koncertu jsme si v autě na plno pustili poslední DT stejnojmenné album a snad i celou dobu nepromluvili, jen občas nějaké výkřiky a nadšení 😀 …. no omámeni tímto dnem jsme byli ještě nějakou dobu.

Před samotným MoR 2014 však přišla další monstrózní zpráva a to především pro slovenské bratry  a to když DT dne 21. 4. 2014 ohlásili svůj první slovenskýkoncert v Bratislavě (25. 7. 2014, Aegon Arena) !!!

Nejenom k tomu, by nám mohl říct pár vět náš úžasný webmaster a SK Boss Martínek Driensky, ke kterému se za krátko dostanu :-) a který se této show zúčastnil…

Nebylo na co dál čekat, byl ten nejvhodnější čas (3 DT vystoupení  v jednom roce??) a já cítila až poslání, pokusit se sjednotit co nejvíce fanoušků DT jak z Česka, tak Slovenska.

Vytvořila jsem facebook skupinu  DREAM THEATER CZECH and SLOVAK FANCLUB – později jsem (po zdlouhavém a těžkém hlasování a diskuzích se členy komunity) nakonec vybrala pro náš fanclub název  SYSTEMATIC FANS (SF).

Zprvu nás bylo jen pár DT heads, ale postupně nás přibývalo a nadále přibývá. Vzpomínám na základnu SF o cca 10 členech. 🙂

Sepsala jsem oficiální dopis a kontaktovala DT management…. Cílem mého dopisu bylo navázat kontakt a získat více informací, co je potřeba pro založení Oficiálního CZ a SK DT Fan Clubu.

První reakcí byl dotaz, zda mám nějaké přeložené webové stránky… Neměla !!! Zachvátila mne lehká panika :-D, a tak jsem začala spřádat plán a mým spřízněným SYSTEMATIC FANS duším poodhalila, jaký krok jsem učinila a že potřebuji někoho, kdo je schopen mi pomoci vytvořit pořádné webovky !

Až za nějakou dobu jsem si uvědomila, že můj záměr je asi zhůry posvěcen, protože mi byl do teamu seslán ten nejlepší machr, co existuje! :-D

Ozval se mi jeden z členů SF – již výše zmíněný – Martin Driensky, který mi nabídl svou nezištnou pomoc při tvorbě webu… Nebýt Martinových IT a aj. schopností, které mne už několikrát dostaly do kolen, asi by tyto stránky nevznikly v tak krátkém čase. Martin zareagoval neuvěřitelně rychle, asi během 5 minut po tom, co mne kontaktoval, vytvořil naše současné CZ-SK SF DT logo :-D, které je víc než úžasné a bude nás doprovázet do skonání věků SF.

Martine, děkuji Ti z celého srdce, že tomuto projektu tolik dáváš a věnuješ, nesmírně si toho vážím !

Také děkuju všem ostatním, co přispěli svou troškou do mlýna nebo se jen k nám přidali nebo teprve přidají ! !

We are Dream Team, indeed. ;-)

Nejen, že poznávám úžasné lidi napříč Českou a Slovenskou republikou, kteří jsou stejně – nebo alespoň podobně, jako já, zapálení do této geniální hudby – a pomáhají mi utvářet tuto krásnou komunitu! Ale také jsem získala několik krásných přátelství z různých koutů světa! Hudba neuvěřitelně spojuje !

A ještě jedna věc….. Vskutku jsem se snad tak nikdy v životě nenasmála, jako s Vámi! :-D

Jsme jen krůček od získání statusu Official a je víc než nad slunce jasné, že nás čeká úchvatná cesta plná hudebních nirván a krásných společných setkání, mí nejdražší SYSTEMATIC FANS.. ;-)

Děkuji, že jste dočetli až zde…

Věřím, že se budeme nadále krásně rozrůstat a že se tu sejdeme do posledního DT fanouška z obou našich zemí ! 😛

Sooooo… Let´s ProgRock !

~Vilma~

 DREAM THEATER FOREVER IN MY HEART 

 

Ahojte,

nadviazal by som na krásne slová našej úžasnej a skvelej zakladateľky Wilmušky a prezradil niečo o mne a hudbe.
Ako som sa dostal sem k Vám, to už naznačila Wilmuš ;-)V mojom prípade som metalu a rocku neprepadol doma, mama je na ľudovky :-p a otec country (najviac Johnny Cash) a Beatles, maximálne neviem ako som raz u neho objavil LP In Rock od Deep Purple, ale vtedy mi to ešte nič nehovorilo.

Prišlo to až niekedy na jar 1989 na základke v 7. ročníku, na škole v prírode. Dostal som sa do partie s kamošmi z iných tried a mali so sebou kazeťák, na ktorom točili dokola asi bohvie koľkú kópiu Keeper Of The Seven Keys od Helloweenu. Nevedel som sa toho nabažiť, skreslené gitary, Kiskeho spev a tá rýchlosť spolu s melodikou ma uchvátili.

Keď som sa vrátil domov, nevedel som vymámiť od spolužiakov kópiu, asi preto, že nikto z nich nemal dvojkazeťák na prekopírovanie :-), a v konečnom dôsledku ani ja by som si nemal na čom kazetu prehrať. Tak som len žil z toho, že som chodil po škole počúvať k spolužiakovi. Inak mi doma ostávalo len sem tam v Triangli zachytiť niečo od Tublatanky, Citrónu, Metalindy, neskôr Kreysonu. Ale raz sa objavil v TV klip od Ironu Maiden – Can I Play With Madness a ten mi opäť vlial život do žíl 🙂

Rodičia aj s mojou babkou si všimli moje zanietenie do hudby a tak mi zohnali na Vianoce môj prvý walkman a k nemu babka po známosti dokázala vybaviť v Priore skopírovanie 3 albumov z LP na kazety – Europe – The Final Countdown, Pink Floyd – A Momentary Lapse of Reason, Bon Jovi – Slippery When Wet. Urobili mi tým neskutočnú radosť, aj keď to nebolo úplne to pravé. Ale aj tak ma to držalo pri živote 🙂

O rok/dva neskôr sa rozbehli požičovne CD/kaziet a posluchárne v rámci knižníc, tak tam som trávil väčšinu voľného času s kamošmi po škole. Prešiel som postupne všetkým možným – Gamma Ray, Guns’N’Roses, Whitesnake, Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Metallica, Megadeth, Blind Guardian, Stratovarius, Iced Earth. Nejako som v tom čase pozabudol na Iron Maiden a Helloween, keďže sa mi otvorili obrovské dvere 🙂

To ma držalo až do osudného okamihu niekedy na jeseň roku 1994, čo som bol po gympli a začal si privyrábať popri VŠ. Zistil som, že jeden môj kamoš sa po škole zamestnal v hudobnej predajni Roxy music v Bratislave. Tak som sa stal jeho pomaly každodenným návštevníkom, kde sme sa bavili o hudbe a púšťali si novinky aj zaujímavé veci, ktoré mal v obchode. Jedného dňa mi strčil do ruky disk od pre mňa neznámych Dream Theater – Images and Words, že si to mám požičať domov a vypočuť, čo si o tom myslím. Hneď ďalší deň som mu doniesol peniaze a pýtal som si, či nemá niečo ďalšie od nich. Musel som si počkať asi týždeň, lebo práve vtedy vydali ďalší album Awake, ale k nim do obchodu mali doraziť prvé kusy neskôr.
Odvtedy sa stali DT mojou srdcovkou a hltám všetko čo vydali :-p

K Ironu Maiden som sa vrátil … ale to je iný príbeh a nepodstatný pre moje DT zanietenie 😀

Inak milujem koncerty a veľmi rád sa zúčastním akéhokoľvek, pokiaľ mi to minimum voľného času a financie dovolia 🙂
Zoznam zaujímavých koncertov:

  • Metallica & Megadeth & rôzni – 1993 (môj prvý väčší koncert, dlhšia story 😉 )
  • Whitesnake+David Coverdale & Status Quo – 1994
  • Iron Maiden – 2007 & 2008 & 2010 & 2013
  • Gamma Ray & Helloween – 2007
  • Europe & Motorband – 2010
  • Sabaton – 2013 & 2015

and the winner IS:

25. júla 2014 – AN EVENING WITH DREAM THEATER – NTC Bratislava, Slovakia!

Konečne som sa dočkal! Veľmi som ich túžil aspoň raz vidieť naživo, už na konci roku 2013 som mal každý deň prst na nákupe lístku do Viedne na 25.1.2014 (to som bral ako osud, keďže mám 25.1. narodeniny :-p ), ale nevedel som niekoho z kamošov presvedčiť, aby išli so mnou. Našťastie to nebola premrhaná šanca, keď oznámili, že budú hrať skoro u mňa v obyvačke :-D, NTC mám asi 300 metrov od domu … Toto už bol osud a kašľal som na kamošov, ktorí ohŕňajú stále nosmi nad progresívnou hudbou a kúpil som si lístok sám a hneď ako sa dalo. Sen sa stával skutočnosťou. Ako sme stáli pred vstupom do arény, som sa spoznal s dvomi milými fanúšikmi DT z Oravy (z obce Zákamenné, nemám na nich kontakt, tak ak sa v tom nájdu, prosím ozvite sa mi 😉 ) a spolu sme si užili celý NEPOPÍSATEĽNE SKVELÝ trojhodinový večer v asi 3. rade od našich Bohov.

Tento rok ma ešte môžete stretnúť na 3 akciách:

  • 30. apríla 2015 – less.than.PROG/fest – Randal Club, Bratislava, Slovakia
  • 14. júna 2015 – Nightwish + Sabaton – Amfiteáter, Banská Bystrica, Slovakia
  • 28. júna 2015 – DREAM THEATER @ Prague Sounds Good Festival – Praha, Czech Republic

Inak som ženatý, mám dve deti dcéra 13,5 a syn 3,5, pracovne som programátor a vývojár aplikácií. Okrem hudby a rodiny si rád pozriem nejaký film, seriál, šport, zahrám futbal/tenis/bedminton/pingpong/volejbal, sem tam nejakú web stránku zmontujem :-p
Na spievanie a gitaru mi bohužiaľ čas neostáva :-p


~Váš Webmaster~
Martin M.B.D. Driensky